Реєстрація торговельних марок в Україні

Ми пропонуємо комплексний підхід до захисту прав на торговельні марки, що ґрунтується на ретельному попередньому аналізі діяльності компанії клієнта для чіткого визначення товарів та послуг, вивченні ринку, аналізу можливих відмов у наданні правової охорони. Все це ми здійснюємо до подання заявки на реєстрацію позначення в якості знаку для товарів та послуг (торговельної марки).

Це забезпечує:

 • швидке діловодство;
 • ефективну відповідь на офіційні запити відомства у разі можливих конфліктів;
 • оптимізацію витрат та можливих фінансових ризиків.
Усі витрати з реєстрації прав на торговельну марку включені до стандартної суми гонорару, що дає клієнту можливість попередньо затвердити бюджет

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ТМ В УКРАЇНІ

Комплект документів для подання заявки включає: заяву (де повністю вказані дані заявника), позначення знака, перелік товарів та послуг відповідно до класів МКТУ, щодо яких запрошується правова охорона, довіреність на ім'я патентного повіреного.

Подання довіреності та оплата офіційних зборів може бути проведена протягом двох місяців з моменту подання заявки.

На цьому етапі перевіряється відповідність заявки формальним вимогам: правильна класифікація товарів та послуг відповідно до МКТУ, наявність довіреності, коректність опису знака, правильність сплачених зборів, наявність абсолютних причин для відмови (відповідність принципам моральності тощо).

У процесі експертизи, у тому числі, проводиться пошук для виявлення схожих чи ідентичних знаків, заявлених на реєстрацію/зареєстрованих щодо тих самих класів товарів та послуг відповідно до МКТУ. Таким чином, заявленим позначенням може бути протиставлений знак, що має більш ранню дату подачі або знак, визнаний добре відомим на території України.

Третя сторона може подати заперечення проти надання правової охорони вашому позначенню. Експерт має надіслати його вам для ознайомлення. Таке заперечення буде розглянуто експертом у тому випадку, якщо воно подано не менш як за п'ять днів до ухвалення рішення про реєстрацію знака для товарів та послуг.

Ці заперечення зазвичай подаються з метою інформування експерта для попередження можливого конфлікту у разі прийняття рішення про реєстрацію знака.

За результатами експертизи видається рішення щодо відповідності позначення вимогам надання правової охорони. Офіційне мито за реєстрацію знака та збір за публікацію торгової марки може бути сплачено протягом 3-х місяців після видачі рішення про реєстрацію торгової марки.

Здійснюється через місяць після оплати зазначених мит.

Необхідно здійснювати кожні десять років, рахуючи з дати подання заявки.

Вартість реєстрації ТМ в Україні (гривні)

Подача заявки:

​офіційний збір: 3000 грн. за 1 клас

гонорар патентного повіреного: 2800 грн.


Видача Свідоцтва про реєстрацію:

державне мито за реєстрацію: 85 грн.

збір за публікацію: від 600 грн.

 

Гонорар патентного повіреного: 1000 грн.

Мито необхідно сплатити протягом 3 місяців від дати приняття рішення про видачу свідоцтва про реєстрацію ТМ (9-24 місяців від дати подання заявки)

Збори за продовження терміну дії Свідоцтва (кожні 10 років):

офіційний збір: 12000 грн. за один клас НКТП + 1200 грн. за кожен наступний клас.

Гонорар патентного повіреного: 1500 грн.

важливе про використання торговельних марок в Україні
 • Використання торговельної марки не потрібне для прийняття рішення про її реєстрацію, однак якщо зареєстрований знак не був використаний протягом трьох років після дати реєстрації, дія свідоцтва може бути достроково припинена на підставі невикористання з ініціативи заінтересованої сторони внаслідок судового рішення.
 • Заперечення проти реєстрації може бути подане з боку третіх осіб протягом трьох місяців з дати публікації відомостей про подання заявки.
Підстави для відмови у правовій охороні
 • описовість;
 • схожість до ступеня змішування з раніше
 • поданим/добре відомим товарним знаком;
 • введення в оману споживача;
 • порушення прав третіх осіб;
 • протиріччя моральним нормам.

Документи, необхідні для подання заявки на реєстрацію

Для юридичних осіб:

Найменування юридичної особи заявника;

адресу заявника;

ідентифікаційний номер.

Для фізичних осіб:

ПІБ, адреса.

Зображення знака має бути розміщене на площі 8 на 8 см у хорошій роздільній здатності.

Перелік товарів та послуг щодо яких вимагається правова охорона відповідно до Міжнародної Класифікації товарів та послуг (Ніцька класифікація – 11 редакція).

Довіреність має бути підписано уповноваженою особою юридичної особи.